crm چیست و چگونه عمل میکند؟!

۳٫۳
(۳)

نویسنده:حمید تقوی،زمان مطالعه:۱۰ دقیقه

crm چیست؟

crm مخفیف کلمه “Custimer Relationship Management” هست به معنی “مدیریت روابط با مشتریان”. crm یه نوع بازاریابی هست با این تفاوت تمرکز بر مشتریان قبلی دارد نه گرفتن مشتریان جدید! سرجیو زیمن میگوید ۸۰ درصد فروش شرکت هارا مشتریان قدیم و ۲۰ درصد آنهارا مشتریان جدید میسازند. تمرکز بر روی crm میتواند فروش شرکت و مجموعه شمارا تا ۴ برابر افزایش دهد! معنای کلی این عبارت یعنی شما روابطتتون رو با مشتریان قبلی و وفادار خود حفظ کنید.بعضی فکر می کنند به یک نفر که محصولی فروختند کارشان با وی تمام شده است در صورتی که تازه شروع کار است! اگر تولید کننده هستید crm میتواند فروش و تولید شمارا قبل از از اتمام پروسه تولید محصولتان،تمام کند و بفروشد. شما همواره باید اطلاعات مشتریان خود را داشته باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید.اطلاعاتی مانند،شماره تماس،محل کار یا محل سکونت،جنسیت،سن و … داشتن این اطلاعات و ارتباط گرفتن با آنها رابطه مجموعه شمارا با مشتری صمیمی تر میکند و باعث وفادار سازی آنها میشود.(آموزش و استفاده از آن کاملا در دوره فروشنده شو آموزش داده شده است)

کاربرد crm چیست؟

همانطور که گفتم crm یک نوع بازاریابی است.بازاریابی با مشتریان قبلی شما.داشتن ارتباط با مشتریان آنهارا نسبت به شما وفادار میکند.حال وقت هدف زنی است! وقتی مشتریان،وفادار میشوند،زمانی است که از موقعیت استفاده کنید.اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم،زمانی که جشنواره فروش میزارید یازمانی محصول جدید شارژ یا تولید میکنید و چنین مواقع دیگر زمانی است که باید از وفادار بودن مشتری استفاده کنید و به آنها اول اطلاع رسانی کنید.گاهی اوقات قبل از اینکه اطلاع رسانی عمومی در سایت یا پیج اینستاگرامتان و یا حتی قبل از اینکه محصولتان را در ویترین مغازه خواد بگذارید تمام شده است! crm سرعت فروش شمارا افزایش میدهد چون مشتریان وفادار به محصول و خود شما اطمینان کافی دارد. گاهی اوقات شما زمان یا هزینه جذب مشتریان جدید را ندارید که crm میتواند به شما و فروشتان کمک کند.

چه کسانی باید crm را بکار ببرند؟

تمامی صاحبین کسب و کار در تمامی حوزه ها میتوانند از crm استفاده کنند. تمامی شغل ها تعدادی مشتری دارند و نیز نیاز به جذب مشتریان جدید دارند.اگر در ابتدا بتوانند crm اصولی را بکار بگیرند و به تدریج مشتریان جدید کسب کنند،میشه گفت کسب و کار موفقی خواهند داشت تفاوتی نداره حوزه کاری شما چی هست،به هرحال باید crm را بکار بگیرید.

crm چیست؟

کلام آخر:سی آر ام یک نوع بازاریابی کم هزینه و پر بازده است که تا حد بالایی به کسب و کار شما کمک میکند. برای یادگیری اصولی سی آر ام میتوانید دوره فروشنده شو رایگان و سطح نقره ای آکادمی تقوی را مشاهده فرمایید.

جهت مشاهده مینی دوره رایگان فروشنده شو،کلیک کنید

امتیاز شما به این مقاله چند است؟

میانگین رتبه بندی ۳٫۳ / ۵٫ شمارش آرا: ۳

بانظردهی برای این مقاله ۵۰ درصد تخفیف بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان بیزینس پلن