سیستم سازی چیست و چگونه سیستم سازی کنیم+معرفی کتاب

سیستم سازی چیست و چگونه سیستم سازی کنیم+معرفی کتاب
۴
(۵)

 

مثل همیشه قبل از شروع و توضیح هر آموزش دیگری راجع به موضوعیات فرعی از این مسئله شروع کنیم که اصلا سیستم سازی چیست؟

در انتهای این مقاله میتوانید فایل pdf سیستم سازی را دانلود کنید

سیستم سازی چیست؟

اگر بخواهیم سیستم یا شبکه سازی در چند خط به صورت مختصر و عالی توضیح دهیم میتوانیم آنرا اینگونه شرح دهیم. سیستم سازی یا همان شبکه سازی یعنی سپردن هر بخش از کسب و کار شما به یک کارمند،کارگر،مدیر و … بخش هایی مثل حسابداری،مشاور و معاون مدیر عامل،تامین کننده محصولات،انبار دار و… بعد از اینکه یک دو و الی آخر بخش از کسب و کار خودتان را سیستم سازی کردید متوجه تغییر و افزایش درآمد،شهرت،محبوبیت و … خودتان و کسب و کارتان میشوید. اینکار نه تنها موجب افزایش و بهبود موارد فوق میشود،بلکه وقت شمارا آزادتر میکند تا به مسائل مهم تر کسب و کارتان برسید و حتی به برنامه ریزی و راه اندازی کسبق و کار جدیدتان فکر کنید! بنابراین ساختن سیستم یکی از مهم ترین عوامل رشد شرکت ها و برندهای برتر دنیاست و این موضوع کاملا مشخص و واضح است.مثلا جف بزوس مدیرعامل سایت آمازون هیچ گاه دیگر خودش پشت سیستم نمینشیند تا محصولات جدید را در سایت آمازون بگذارد!

آموزش سیستم سازی

سیستم سازی باعث چه میشود؟

بعد از آن که یاد گرفتیم سیستم سازی چیست بهتره این رو نیز بدانیم که چرا باید سیستم بسازیم و سیستم سازی اصلا باعث چه و چرا در کسب و کار ما میشود؟! به سه دلیل عمده باید کسب و کارمان را سیستماتیک کنیم: ۱:آزاد شدن وقت: یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که هر شرکت سیستم سازی میکند و باید به خاطر آن سیستم سازی را شروع کرد.آزادسازی وقت مدیر کسب و کار است.اگر شما یک ساعت حسابداری،یک ساعت تامین محصول،یک ساعت فروش،یک ساعت بازاریابی انجام میدهید،با سیستم سازی و سپردن هر بخش از موارد فوق به کارمند شما،وقت شما ۴ ساعت آزاد تر میشود که متوانید آنرا صرف کار مهم تر کنید. پس آزادسازی وقت یکی از مهم ترین دلایل سیستم سازی میباشد. ۲:بهبود کار مورد بعدی که با ساختن برای شما ایجاد میشود،بهبود روند کارتان است.به این صورت که شما هم وقت کمتری برای هر بخش میتوانید بزارید و هم شاید کاملا مهارت لازم برای انجام آن کار را نداشته باشید. مثلا اگر شما پنج بخش را باهم مدیریت میکنید و انجام میدهید بعد از سیستم سازی هر کارمند فقط روی بخش خودش کار میکند که لاین موضوع سبب میشود هر بخش ساعات بیشتری کار کند! اگر متوجه منظورم نشدید بزارید برایتان مثالی بزنم: فرض کنید شما میتوانید روزی ده ساعت کار کنید و باید پنج بخش را باهم مدیریت کنید و انجام دهید که میشود هر بخش دو ساعت. اما حالا فرض کنید برای هر بخش شخص جداگانه استخدام کرده اید که هر کدام از آنها روی هر بخش ده ساعت کار میکنند! نتیجه شگفت آور میشود! ۳:پیشرفت تدریجی: با استخدام هر ماه یک کارمند،پایان سال به مجموعه شما دوازده کارمند اضافه میشود.یعنی با رعایت موارد دیگر حدودا درآمد شما نیز دوازده برابر میشود! همچنین پیشرفت کاری شما،شهرت و محبوبیتتان،تعداد مشتری هایتان نیز دوازده برابر میشود چون مجموعه شما دوازده برابر کار میکند! شیرینی این کار این است که با اضفه شدن هر کارمند در یک ماه پیشرفت شما به تدریج حالت صعودی پیدا میکند. اما تاکید میکنم این را به یاد داشته باشید که با سپردن کار های قبل به کارمندان جدید خودتان بیکار نمانید و کارهای جدید و مهم دیگر را انجام دهید تا پیشرفت کسب و کارتان را ببینید.

مراحل سیستم سازی چگونه است؟

مراحل سیستم سازی چگونه است و به چه صورت باید پیشروی کنیم؟
بازم هم مثالی بزنم،فرض کنید پنج کار مهم در مجموعه تان انجام میدهید.(مدت زمان آن با توجه به نوع و مدل کسب و کار متفاوت است)تنها کارهایتان را انجام میدهید و به یک درآمد ثابت در چند ماه میرسید(مثلا سه ماه است که درآمدتان بیشتر از بیست میلیون نمیشود)با بررسی شرایط دیگر و کامل بودن آن ها،اطمینان پیدا میکنیم که زمان سیستم سازی کسب و کار شما رسیده است و شما با کمبود وقت مواجه شده اید.پس از آن شروع میکنید و به نوبت از مهم ترین و پرکاربرد ترین کارهایتان؛شروع به سیستم سازی میکنید.

آیا سیستم سازی هزینه است؟

اگر بر هنوز بر این باور هستید که سیستم سازی هزینه اضافی است و به این فکر میکنید که چرا باید ماهیانه به عده ای حقوق بدهید،لطفا اول ذهنیت و باورهایتان را در مورد سیستم سازی درست کرده و بعد شروه به سیستم سازی کنید.
سیستم سازی هم همانند تبلیغات نه تنها هزینه اضافی نیست بلکه سرمایه گذاری روی کسب و کارتان برای پیشرفت است.شاید اوایل سیستم سازی و اضافه کردن کارمند به مجموعه تان کمی درآمدتان کاهش یابد به این منظور که مجبورید بخشی از درآمدتان را به حقوق کارمندتان اختصاص دهید اما بعد از حدود دو ماه متوجه افزایش درآمدی چندبرابری(نسبت به حقوق کارمند)میشوید و تنها بخشی از آن درآمد اضافه شده را به ایشان و باقی آنرا برای خودتان و کسب و کارتان نگه میدارید.
تکرار این عمل درآمد شما را برای مثال از بیست به صد میلیون میرساند در صورتی که شما حدودا فقط ده الی بیست میلیون درآمد اضافه شده را یعنی هشتاد میلیون به حقوق کارمندان اختصاص میدهید!
تغییر درآمدی را دیدید؟!
این موضوع را ما در مجموعه گامو بعد از یک ماه احساس کردیم(افزایش وقت و درآمد)

استخدام هر کسی برای ما افزایش درآمد می آورد؟

در جواب سوال بالا باید قاطعانه بگویم “خیر”
استخدام کارمند درجه دو و سه نه تنها کار شمارا بهبود نمیدهد بلکه واقعا برایتان هزینه اضافی است.
مقاله استخدام کارمند درجه یک را بخوانید تا متوجه اصول استخدام کارمند درجه یک شوید.
در این مقاله شما یاد میگیرید که چه کسی درجه یک است و باید آنرا را استخدام و بکار گیرید.

دوره سیستم سازی

برای شرکت در دوره سیستم سازی استاد بقوسیان اینجا ضربه بزنید.

کتاب سیستم سازی

مثل همیشه این موضوع کتاب هم از آقای برایان تریسی معرفی میکنیم.کتاب استخدام و اخراج که به نحوه سیستم سازی شما کمک خواهد کرد.
برای تهیه این کتاب اینجا ضربه بزنید.

برای دانلود pdf سیستم سازی روی متن زیر ضربه بزنید

دانلود فایل PDF مقاله

امتیاز شما به این مقاله چند است؟

میانگین رتبه بندی ۴ / ۵٫ شمارش آرا: ۵

بانظردهی برای این مقاله ۵۰ درصد تخفیف بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان بیزینس پلن