تلاش فوق العاده و قانون ده برابر

قانون ده برابر
۳٫۷
(۷)

تلاش فوق العاده سطح جدیدی از مشکلات است و تا وقتی مشکلات جدیدی به وجود نیاورید،به معنای واقعی در حد فوق العاده تلاش نمیکنید.
“گرنت کاردون”

این مقاله برگرفته از کتاب قانون ده برابر نوشته گرنت کاردون است.

قانون ده برابر و تلاش فوق العاده

وقتی کسب و کار سمیناری ام را در بیست و پنج سالگی شروع کردم،از قانون ده برابر استفاده کردم تا شهرتی برای خودم رقم بزنم.روزم را از ساعت هفت صبح شروع میکردم و تا نه شب به هتل بازنمیگشتم.
تمام ساعت های روز را برای تماس های تبلیغاتی با شرکت ها صرف میکردم و به تیم فروش و مدیریت شان پیشنهاد ویزیتوری میدادم.در یک روز از چهل سازمان بازدید میکردم.
یادم می آید زمانی در ال پاسوی تگزاس بودم،شهری که قبل از آن هیچوقت در آنجا نبودم،هیچکس را در آنجا نمیشناختم و هیچکس هم مرا نمیشناخت.در عرض دو هفته از همه کسب و کارهای بازار آنجا دیدن کردم.هرچند نتوانستم از همه آنها از هرکدامشان یک مشتری بسازم،به طور قطع میتوانم بگویم با تلاش فوق العاده توانستم مشتریان بیشتری جذب کنم.

تلاشه دیوانه وار!

یکبار یک متصدی مشاور املاک با من همسفر شد تا خودش مستقیما ببیند چطور کسب و کارم را توسعه میدهم.بعد از سه روز دنباله من راه افتادن،اعتراف کرد:(به هیچ وجه نمیتوانم یک روز دیگر اینکار را ادامه دهم!من که فقط همراه شما هستم،از اینکار خیلی خسته شده ام)
هر روز زندگی ام جوری میدیدم که انگار زندگی ام به تلاشم وابسته است.تا وقتی مطمئن نمیشدم هرکاری از دستم بر می آمده برای دیدار با کسبه آنجا انجام دادم،آن شهر را ترک نمیکردم.
ویزیتوری در شرکت ها بیش از هر کار دیگری موضوع تلاش فوق العاده را به من یاد داد و در بقیه فعالیت های اقتصادی ام بسیار مفید و به درد بخور بود.

وقتی شما تلاش فوق العاده ای میکنید،به این فکر نمیکنید که چند ساعت کار میکنید.وقتی تلاش فوق العاده را شروع میکنید،ذهنیتتان عوض میشود و در نتیجه به نتایجی که می خواهید میرسید.
وسوسه میشوید فرصت هایی را که قرار بود زودتر یا دیرتر سراغشان بروید به نحو متفاوت تری نسبت به روزهایی که به اندازه ی عادی تلاش میکردید،انجام دهید.به همین خاطر،روزهای عادی دیگر تبدیل به خاطره میشوند و وجود ندارد.
من این تعهد را برای تلاش فوق العاده را تا زمانی ادامه دادم که دیگر برایم تازگی نداشت و برایم تبدیل به عادت شده بود.

دانلود فایل صوتی مقاله

دانلود فایل PDF مقاله

امتیاز شما به این مقاله چند است؟

میانگین رتبه بندی ۳٫۷ / ۵٫ شمارش آرا: ۷

بانظردهی برای این مقاله ۵۰ درصد تخفیف بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان بیزینس پلن