استخدام کارمند درجه یک

استخدام کارمند
۴
(۳)

کارمندان خوب چه کسانی هستند؟

کارمند یا کارمندان خوب چه کسانی هستند؟
اگر کارآفرین هستید به احتمال زیاد این سوال رو از خودتون پرسیدید.و احتمالا برای پیداکردن جوابش همیشه خودتون یا مدیر استخدام شرکت شما به زحمت افتاده است.
اما واقعا کارمندان خوب چه کسانی هستند؟ با تجربه ها؟ با استعداد ها؟کسانی که اطلاعات بالایی دارند؟
بریم باهم ادامه مقاله رو بنویسیم و بخونیم تا جواب این سوال رو پیدا کنیم.

یک پیشنهاد قبل از شروع:

قبل از اینکه ادامه مقاله رو بخونید به شما عزیزان پیشنهاد کتاب میکنم کتاب دیوانگان ثروتساز اثر آقای دارن هاردی رو حتما مطالعه کنید که در این زمینه کمک بزرگی بهتون میکنه.این کتاب در سایت آکادمی تقوی با نسخه چاپی و در مجموعه خلاصه کتاب های گلدن بوک به صورت خلاصه صوتی و متنی موجود میباشد.

همچنین شما عزیزان اگر علاقه مند به مبحث استخدام و سیستم سازی هستید با ضربه زدن اینجا میتونید مقاله سیستم سازی مطالعه کنید.

سه ویژگی یک کارمند خوب که مناسب استخدام است:

وقتی میگیم کارمند خوب حواس همه میره به سمتی که یک کارمند خوب باید رزومه خوبی داشته باشه! قبول ولی یه سوال؟ این رزومه بالاخره چه زمانی باید ساخته بشه؟ شما کارآفرین هستید و یکی از وظایف اصلی شما اینه که برای جوان های کشور کارآفرینی کنید پس اگه همه کارآفرین ها همین طرز فکر رو داشته باشن هیچ شغلی شروع نمیشه که برای کارمند رزومه بسازه!
انکار نمیکنم که کارمندی که رزومه خوبی داره یک هیچ از کسی که رزومه نداره جلوتره ولی نمیشه بگیم این مورد قطعیه و حتما باید باشه.

آقای جفری گیتومر در کتاب اسرار فروش میگوید:

دوره داشتن یک رزومه سپری شده.رسانه های اجتماعی،برندشخصی و شهرت،جانشین آن شده است.اگر شما پیش من بیایید و تقاضای کار کنید من توجهی به رزومه تان نمی کنم و برای من اهمیتی ندارد.

سه ویژگی یک کارمند خوب:

۱:منظم باشد:
نظم یکی از مهم ترین عواملی هست که یک کارمند خوب وظیفه داره که جزء اخلاقیات خود جا بده! یکی از مهم ترین عواملی که یک کارآفرین نیرو و کارمند استخدام میکند سرعت دان به کسب و کارش هست،کارمند و نیرویی که منظم نباشه نه تنها سرعتی به رشد شما اضافه نمیکنه بلکه همیشه شمارو درگیر این مسئله میکنه که بهش هشدار بدین وپیگیر کاراش باشین و در نتیجه سرعت شمارو کاهش هم میده!

نظم کارمند برای چه مواردی هست؟

۱:اولین موردی که یک کارمندخوب برای نظم دادن به کارش باید انجا دهد،نظم در زمان است.زمان رفت و آمد به دفتر،شروع گذاشتن محتوای پیج اینستاگرام یا کانال شما و …

۲:دومین مورد نظم در کار هست.برای مثال شما به کارمندتان گفتید که پروژه مد نظر را در فلان روز تحویل دهد.کارمندی که در روز موعود پروژه اش کامل نیست نمیتونه جز کارمندان خوب به شمار بره!(مگر اینکه دلیل قانع کننده برای انجام ندادن وظیفه اش داشته باشه)

۳:نظم در شخصیت!  درست خوندید،نظم در شخصیت کارمند تاثیر به سزایایی بر همکاران و حتی مشتریان دارد. اگه کارمند شما با مشتری در ارتباط هست(مثل فروشندگان و بازاریاب ها) منظم بودن شخصیت رفتاری،ظاهری و… قطع به یقین واجبه!

کارمند منظم

۲:پرتلاش باشد:

کارمند شما باید دلسوز شرکت و مجموعه شما باشه. ما کارمند خیانت کار رو یک کارمند خوب نمدونیم!

بله این مورد روهم درست خوندید! کارمندی که تمام تلاش خودش رو برای شرکت شما انجام نمیده اما تمام حقوقش رو سر وقت و کامل دریافت میکنه یک خیانت کار به شما و برند شماست! قبلا هم گفتم که سیستم سازی و کارآفرینی یکی از اهداف اصلیش سرعت دادن به رشد کسب و کار شماست! پس کارمندی که تلاش زیادی نداره رو کارمند خوب ندونید!

۳:مهارت لازم رو داشته باشد:

ابتدای مقاله گفتم که صددرصد نیازی به رزومه نیست و الان میگم صددرصد نیاز به مهارت هست.

درسته شاید ما نیاز نباشه بپرسیم دوست عزیز رزومه دارید؟ اما قطعا و صددرصد باید بپرسیم مهارتتان چقدر است و بع مهارت هاش رو آزمایش کنیم.برای مثال شما میخواهید برای کارهای گرافیکی شرکتتون یه کارمند گرافیست استخدام کنید،اینکه از ایشون نمومه کار بخواهید حق شماست.شما باید نمونه کار ایشون رو ببندید و درباره کار ایشون تصمیم بگیرید.اگر رزومه داشته باشن همونطور که گفتم یک هیچ از کسی که رزومه نداره جلوترن و اگه رزومه نداشتان یک یا چند کار آزمایشی برای شما طراحی میکنند تا درباره مهارت ایشون تصمیم بگیرید.

این ایده هم که یک هفته برای شرکتتان آزمایشی کار کنند بدک نیست.

کارمندان درجه یک

روش دیگه ای که شما میتونید برای آزمایش کارمندی که برای استخدام به شما مراجعه کرده به کار ببرید(حتما به کار ببرید)پرسیدن سوالات تخصصی درباره کاریه که باید ایشون انجام بده.لازمه اینکار اینه که خودتون هم از اون کار سر دربیارید.بزارید با یک مثال منظورم رو بهتر به شما برسونم:
فرض کنید صاحب یک کسب و کار اینستاگرامی هستید و برای استخدام ادمین اقدام کردید.برای اینکه بتونید سوالات تخصصی درباره الگوریتم اینستاگرام از فرد متقاضی بپرسید باید خودتون کمی تخصص راجع به الگوریتم اینستاگرام بلد باشید.

کلام آخر...

  به گفته دارن هاردی در کتاب دیوانگان ثروتساز(برای تهیه کتاب ضربه بزنید):
درجه یک ها مجانی اند! این نویسنده و کارآفرین بزرگ در این کتاب میگوید:کارمندان درجه یک مجانی اند چون بیشتر از حقوقی که به آنها میدهید برایتان کار میکنند و درآمدزایی دارنند…

حمید تقوی:بعد از خواندن این مقاله درجه یک ها رو استخدام و به کسب و کارتون سرعت رشد چند برابری بدید. دوستتون دارم.

امتیاز شما به این مقاله چند است؟

میانگین رتبه بندی ۴ / ۵٫ شمارش آرا: ۳

بانظردهی برای این مقاله ۵۰ درصد تخفیف بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان بیزینس پلن